Basen to Ich drugi dom :) Czują się tam jak ryby w wodzie! Nic więc dziwnego, że zajmują najwyższe miejsca w zawodach pływackich.

Na Mistrzostwach Miasta Opola w Pływaniu Indywidualnym w kategorii chłopców w stylu grzbietowym na 50m Patryk Podgórski zajął I miejsce. W stylu klasycznym na 50m Michał Majstrenko również I miejsce. Obaj uczniowie reprezentują klasę 2aG naszej szkoły.

Także nasza drużyna spisała się bardzo dzielnie - zajęła 4. miejsce w sztafecie 6x50m w stylu dowolnym. BRAWO! GRATULUJEMY zarówno uczniom, jak i Pani Agnieszce Liro-Jończy.

pływanie 2018pływanie 2018 2pływanie 2018 3

Dziewczęta - Klaudia Wakan, Oliwia Wilk, Ewa Broll, Karolina Ziaja, Malwina Szurgut, Martyna Płazińska, Daria Rimpler, Patrycja Bucyk, Oliwia Zalińska i Julia Murza po zdobyciu mistrzostwa Opola oraz wygraniu półfinału wojewódzkiego, w finale wojewódzkim zajęły 3 miejsce.

Gratulujemy zarówno Dziewczętom, jak i Panu Markowi Jagielskiemu, pod którego czujnym okiem nasze uczennice trenowały!

mistrzynie piłki ręcznej 2018

Chłopcy - Filip Witola, Radek Cebula, Damian Węgrzynowicz, Michał Czerniak, Maciej Kurus, Kacper Gajda, Kacper Bendych, Kuba Soboń, Wojciech Ziemba, Aleksander Kuriata oraz Mateusz Świstuń po zdobyciu mistrzostwa Opola oraz wygraniu półfinału wojewódzkiego byli gospodarzami rozgrywek finałowych na szczeblu wojewódzkim.
     I tym razem okazali się najlepsi, pokonując Zespół Szkół Elektrycznych z Opola, Liceum Ogólnokształcące z Zawadzkiego, Liceum Ogólnokształcące z Grodkowa. W ubiegłym roku szkolnym chłopcy również zaszli daleko w rozgrywkach - byli wicemistrzami województwa. W tym roku spełniły się marzenia o najwyższym podium!
     Jak widać, całoroczna praca pod kierunkiem Pana Marka Jagielskiego okazała się drogą do sukcesu!
mistrzowie piłki ręcznej 2018

Od poniedziałku 21 maja obowiązywać będzie plan lekcji z drobnymi zmianami. Proszę sprawdzić w odpowiedniej zakładce.

Przypominamy też, że 22 maja we wtorek od 17:00 odbędą się zebrania rodziców - przekazane zostaną informację o przewidywanych ocenach końcowych.

...dla Remigiusza Rawzy, ucznia klasy 3aG. W piątek 11 maja nasz trzecioklasista wziął udział w XVII edycji „Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym” organizowanym przez Zarząd Województwa Opolskiego.

Nasz gimnazjalista pomyślnie przeszedł etap szkolny konkursu oraz I część etapu wojewódzkiego, kwalifikując się do części ustnej.

Uczestnicy najpierw zmagali się z trzydziestoma pytaniami testowymi, a następnie dwunastka najlepszych, między innymi nasz uczeń, odpowiadała przed komisją na dwa wylosowane pytania sprawdzające wiedzą o samorządzie terytorialnym oraz naszym województwie.

Na koniec każdy uczestnik musiał przedstawić komisji gminę, w której mieszka, przy wsparciu przygotowanej przez siebie prezentacji multimedialnej.

Naszemu finaliście gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

Konkursart

2F

J.Kruk

A.Fabiańczyk

Prezydent miasta Opola z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości zorganizował sześć konkursów literackich oraz plastycznych. Jedna z uczennicEwa naszej szkoły - Wiktoria Szymańska z klasy 2 aG - wzięła udział w konkursie plastycznym pod tytułem „Ludzie i symbole Niepodległej” i zajęła III miejsce

27 kwietnia odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów oraz nagród w Liceum Ogólnokształcącym nr IX. Gdy zapytano Wiktorię, dlaczego postanowiła uczestniczyć w tej olimpiadzie, odpowiedziała:

Rocznica, którą obchodzimy, jest niezwykle ważna. Równo 100 lat temu nasi przodkowie wywalczyli dla nas niepodległość. Aby uczcić ich zasługi a także wyrazić swoją wdzięczność, postanowiłam przedstawić własną wizję wolności. Bardzo się cieszę, że została ona doceniona. Jestem dumna z tego, iż całe nowe pokolenie pamięta o naszej historii. Potwierdza to ponad 800 prac nadesłanych przez osoby uczęszczające zarówno do: przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjów jak i szkół średnich.

~Gratulujemy Wiktorii!