25 marca 2019 - wtorek

- 17:30 - zebrania rodziców z wychowawcami klas (klasy maturalne - informacja o ocenach proponowanych i zagrożeniach na koniec roku szkolnego);

- 18:00 -18:30 - konsultacje z nauczycielami.

We wtorek 19.03.2019 roku naszą szkołę odwiedził Jack Reid, Amerykanin z Teksasu, wykładowca na Uniwersytecie Opolskim. Uczniowie klas 2c, 2d, 2a i 2b uczestniczyli w prezentacji pod tytułem High Schools in America, podczas której mieli możliwość zapoznania się z amerykańskim systemem oświaty, jak również dowiedzieć się wielu ciekawostek związanych z codziennym życiem szkolnym uczniów zza oceanu.
     Powtórna możliwość goszczenia Jacka Reida w murach naszej szkoły to efekt współpracy naszego liceum z Uniwersytetem Opolskim, koordynowanej przez nauczyciela języka angielskiego, mgr. Grzegorza Tutaka.

Amerykanin kolaż art

W LO1 21 marca nie było wagarów! Pierwszego dnia wiosny odbył się maraton matematyczny, w którym brało udział prawie 100 maturzystów. Uczniowie klas  trzecich sprawdzili też swoje możliwości podczas próbnych matur ustnych z języka angielskiego.

Brawo! Tak trzymajcie! Wszystkim nauczycielom i uczniom  serdecznie dziękujemy za zaangażowanie!

W tym dniu gościliśmy też Uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjów - fotorelacja na naszym FB

maraton 2maraton 4

Przez żołądek do serca, przez serce i żołądek do głowy...😄 Ta myśl przyświecała klasie 1ef gr.3. w czasie lekcji języka angielskiego. Tym razem Full English Breakfast, czyli fasolka w sosie pomidorowym, bekon, tosty,  jajko smażone, kawa i oczywiście herbata z mlekiem! Klimatu dopełniła Laura Wilczyńska w swoim szkolnym angielskim mundurku. Oj, było smacznie! Następna taka okazja już wkrótce z klasą 1ab.😄

angielski art

XXV Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży.

Magdalena Wilga i Nina Łazar zdobyły srebrny medal  w sztafecie 2000m w short tracku a Magdalena Wilga indywidualnie brązowy medal w short tracku na dystansie 500m.

Magdalena Wilga i Nina Łazar