foto1

Paulina Gruszeckaart
Śpiewali dla Niej Ułani, śpiewali Legioniści, Powstańcy PartyzanciNiezłomni...Wyklęci...
W dźwiękach i słowach zawierali całą swą miłość, tęsknotę i marzenia o Wolnej i Niepodległej
Śpiewamy dla Niej i my
Wyśpiewujemy swe umiłowanie dla wolności i niepodległości.
Wyśpiewujemy swoją cześć dla wszystkich, którym przyszło umrzeć latem
którzy ze śpiewem na ustach, w blaskach chwały prosto do nieba czwórkami szli”…Wyśpiewujemy tym żarliwiej, bo i okazja jest wyjątkowa.
Zbliżające się Święto NiepodległościSetna rocznica powrotu Rzeczypospolitej na mapy Europy... Wyśpiewujemy radośnie szczęście, że żyć nam przyszło w kraju nad Wisłą…”
 
     XVI KONKURS PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ ZA NAMI...
JAK CO ROKU, BYŁO WZRUSZAJĄCO, NASTROJOWO,     NOSTALGICZNIE...
    No i z sukcesem - Paulina Gruszecka z klasy IIIb naszego liceum wyśpiewała sobie swoją autorską piosenką "Ku czci ludziom wojny" trzecie miejsce na szczeblu wojewódzkim. Gratulujemy Paulinie! 

     Nasze liceum było współorganizatorem tegorocznego Wojewódzkiego Konkursu Pieśni Patriotycznej. We współpracy z Publiczną Szkołą Podstawową nr 29 oraz Liceum Ogólnokształcącym Nr V przygotowaliśmy konkurs, który odbył się w Sali Koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej w Opolu. Nie sposób podziękować wszystkim osobom, których zaangażowanie i osobowość przyczyniły się do stworzenia niepowtarzalnej atmosfery panującej podczas uroczystości. Jest ich wiele - począwszy od Jurorów, którzy mieli niezwykle trudny wybór laureatów konkursu, poprzez niezawodnych Panów z Młodzieżowego Domu Kultury, którzy co roku dbają o nagłośnienie. Wyrazy uznania należą się także chórowi oraz zespołowi teatralnemu, które wprowadziły wszystkich zgromadzonych w odpowiedni nastrój. Wielkie podziękowania kierujemy także do wspaniałych prezenterów prowadzących uroczystość - Wasze komentarze, zapowiadające kolejne utwory, w połączeniu z filmami oraz pieśniami wykonywanymi przez uczestników konkursu stworzyły niezwykły patriotyczny spektakl!
DZIĘKUJEMY!

XVI Konkurs Pieśni Patriotycznejart
 
 Zachęcamy do obejrzenia relacji w TVP 3 Opole.

RELACJA Z KONKURSU W TVP 3 OPOLE

Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr I w Opolu

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Klauzula informacyjna Zgadzam się