foto1

Prowadzimy Szkolny Punkt Zbiórki Zużytych Baterii – dbamy o czystość środowiska!Baterie reba

Jedna bateria do zegarka może skazić nawet do 50 tysięcy litrów wody, a jedna bateria typu paluszek na trwałe zanieczyszcza metr sześcienny ziemi. Zawarte w nich metale ciężkie: ołów, kadm, rtęć, nikiel i cynk są niezwykle niebezpieczne i szkodliwe dla naszego zdrowia i środowiska. Nieodpowiednio utylizowane czy wyrzucane w niedozwolone miejsca wydzielają wszystkie związki bezpośrednio do gleby a następnie do wód gruntowych. Tylko dzięki segregacji i właściwej gospodarce odpadami możemy temu zapobiec.

W związku z tym nasza szkoła podjęła współpracę z Fundacją REBA w ramach IV edycji Konkursu zbiórki zużytych baterii w placówkach oświatowych i wychowawczych na terytorium Polski, ktora przebiega pod hasłem „Edukujemy-Pomagamy”. Otrzymaliśmy dwa kartonowe pojemniki recyklingowe, które znajdują się koło sekretariatu oraz na pierwszym piętrze. Akcja trwać będzie do 31 marca 2019 roku.

Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w akcji - zbierajmy zużyte baterie i przynośmy je do naszej szkoły!

https://www.reba.pl/index-n-0.html

Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr I w Opolu

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Klauzula informacyjna Zgadzam się