W piątek 09.11.2018 odbył się organizowany już od kilkunastu lat Dzień Polski, który w tym roku przebiegał pod hasłem:

LITERACKIE WIZJE POLSKI.

Zaangażowana młodzież, w autorskich przedstawieniach przybliżała swoim rówieśnikom mesjanizm Mickiewicza i futuryzm Lema, a idąc szkolnym korytarzem mogliśmy uczestniczyć w życiu średniowiecznego grodu lub popracować z Szymonem Gajowcem nad programem reform dla Polski.

Na zakończenie pojawił się ogromny tort, wykonany przez uczennicę PLO Nr I, by życzyć Polsce kolejnych, wspaniałych, niepodległych lat...❤️

Organizatorami całości były panie: Marzena Dysiewicz- Rerich, Katarzyna Madera, przy współpracy pana Bartłomieja Janickiego oraz uczniów klas 3d i 3e.

Videorelacja: https://www.facebook.com/lo1.opole/videos/199517954282058/UzpfSTEwMDAwMjAwNTc1NTIzOToyMDUwMTM2MTA4Mzk2NTYx/

Dzień polski 2018 2