Nasza szkoła wraz z Opolskim Teatrem Lalki i Aktora oraz Narodowym Centrum Polskiej Piosenki jest inicjatorem i organizatorem

Noworocznego Koncertu Charytatywnego – Jedynka dla...

PLAKAT

Ideą naszych działań jest pomoc finansowa osobie wymagającej wsparcia ze względu na stan zdrowia lub trudne warunki życiowe. Pieniądze pochodzić będą ze sprzedaży biletów oraz z aukcji, która odbędzie się podczas koncertu.
Tegorocznym beneficjentem akcji charytatywnej będzie uczeń naszego liceum – Darek Kucharek, chory na dystrofię mięśniową Duchenne’a (postępujący zanik mięśni). Jedyną formą leczenia jest kosztowna, codzienna rehabilitacja, aby jak najdłużej zachować sprawność mięśni, opóźniając przykurcze i utratę możliwości chodzenia. Darek, mimo nieuleczalnej choroby, jest znakomitym uczniem, laureatem wielu konkursów, jednym z finalistów tegorocznych XX Jesiennych Debiutów Poetyckich, organizowanych pod patronatem Związku Literatów Polskich. Należy do grona wyróżnionych przez Prezydenta Miasta Opola honorowym tytułem „Opolskiego Orła”, przyznawanym za wybitne wyniki w nauce.
W związku z powyższym serdecznie zapraszamy na Noworoczny Koncert Charytatywny – Jedynka dla Darka Kucharka i zwracamy się do Was z prośbą o rozpropagowanie wydarzenia, zakup biletów oraz wzięcie udziału w aukcji. W programie koncertu wystąpią uczniowie naszej szkoły oraz zaprzyjaźnieni goście i absolwenci.
8 stycznia 2019 r., godz. 17.00, Narodowe Centrum Polskiej Piosenki w Opolu, Sala Kameralna, ul. Piastowska 14A. Bilet: 20 zł. O bilety proszę pytać wychowawców klas.
„Każdy gest, nawet najdrobniejszy... zmienia świat, czyjś świat”. Pomóż nam zmienić świat Darka na lepszy.