foto1

     W ubiegły piątek grupa uczniów z klas patronackich, tj. 2 i 3f, wzięła udział w zajęciach w siedzibie Capgemini w Opolu, na temat szeroko rozumianej Technologii IT wykorzystywanej w firmie. Pan J. Zieja, pracownik firmy, opowiadał uczestnikom ze szczegółami, jak wygląda typowy dzień w „Capie” - od logowania się do wyjścia. Zaprezentował systemy operacyjne, na których się pracuje, przekazał sporą dawkę wiedzy na temat przeglądarek internetowych i ich administrowania, przybliżył tajniki pracy na środowisku Windows. Po krótkiej przerwie uczestnicy mieli możliwość otwarcia – realizacji – i zamknięcia sprawy klienta, tzw. „Ticket-u”. Na koniec prowadzący zwrócił uwagę uczniów na zagrożenia i konieczność zabezpieczeń w sieci, po czym udzielał wyczerpujących odpowiedzi na pytania uczniów.
capg1capg2
 

Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr I w Opolu

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Klauzula informacyjna Zgadzam się