Dziś - 16 kwietnia - o 12:00 w naszej szkole, zostało podpisane porozumienie Liceum Ogólnokształcącego Nr I im Mikołaja Kopernika w Opolu z Akademią Wojsk Lądowych z Wrocławia. Uczelnia ta obejmie patronatem nowo powstające klasy mundurowe w naszej szkole.
Będą to klasy matematyczne z innowacyjnym programem edukacji dla bezpieczeństwa. Przedstawicielem AWL był pułkownik Wojciech Czerechowski, LO1 reprezentowała dyrektor Bernarda Zarzycka, poza tym obecne były panie Irena Koszyk - naczelnik Wydziału Oświaty w Opolu, a także Kinga Pierzak-Kostuś inspektor ds. szkół ponadgimnazjalnych.

Klasy matematyczne z elementami wojskowości czekają na absolwentów zarówno szkół podstawowych, jak i gimnazjum. Będą stawiały na wysoki poziom nauczania połączony z przygotowaniem do podjęcia studiów w akademiach wojskowych.

Więcej zdjęć na naszym FB

Porozumienie 1