30 czerwca 2019r. młodzież  naszej szkoły postanowiła poświęcić swój wolny czas na oczyszczanie terenów Wyspy Bolko z odpadów, które się tam nagromadziły. Akcja „Jedynka dla Ziemi” była w pełni inicjatywą uczniów i została poparta przez dyrekcję ZSO Nr I. Gimnazjaliści wytrwale sprzątali to miejsce z: opon, plastików, papierów i innych śmieci, niejednokrotnie napotykając pozostawione tam szafy czy łóżka. Naszą szkołę reprezentowali mgr Małgorzata Kubat oraz uczniowie klasy 3aG: Kamila Kiziak, Wiktoria Szymańska, Nikola Kuźmin, Jerzy Momot oraz Michał Szostek. Zebrano łącznie 10 worków pełnych śmieci. Po tych rezultatach widać, że akcja ta była bardzo potrzebna. Serdecznie zachęcamy do dbania o naszą planetę, a wszystkim uczestnikom akcji dziękujemy za zaangażowanie.

Jedynka dla Ziemi KOLAŻart