27 marca w naszej szkole odbył się I Konkurs Recytatorski języka angielskiego.

Z poezją w języku angielskim zmagali się uczniowie opolskich szkół podstawowych.

Występy naszych przesympatycznych, młodszych kolegów były oceniane przez profesjonalne jury: panią Cecylię Caban, aktorkę teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu, panią Magdalenę Szyszkę, wykładowcę Uniwersytetu Opolskiego na wydziale filologii angielskiej, specjalistę ds. fonetyki, wymowy i emisji głosu, oraz pana Rafała Włodarczyka, doradcę metodycznego z Miejskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli, anglistę, absolwenta naszego liceum.

Uczestnicy konkursu wykazali się znakomitą wymową i niesamowitą pamięcią. Wybór zwycięzców konkursu nie należał do najłatwiejszych. Po burzliwych obradach jurorzy wyłonili zwycięzców:

I miejsce (ex aequo) Jakub Kamionka PSP nr 15 w Opolu, Magdalena Moździerz PSP nr 32 w Opolu;

II miejsce Siófra Cassidy PSP nr 5 w Opolu;

III miejsce Martyna Mój PSP 32 w Opolu.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i ich fantastycznym nauczycielom, którzy pomogli im przygotować się do występu w naszym konkursie!

Dziękujemy uczniom klasy 2e i 2f za pomoc w organizacji konkursu.