foto1

„Przyszłość zaczyna się dzisiaj, nie jutro.” (Jan Paweł II)

Decyzja o wyborze kolejnego etapu edukacji to niezwykle ważny moment w życiu każdego człowieka, dlatego też, kolejny raz, z pomocą przyszła Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „INVEST-PARK” lider Klastra Edukacyjnego „INVEST in EDU”, która 28 maja 2018 r. zaprosiła naszą młodzież do udziału w „Rajdzie po strefie”.

Uczniowie kl.2aG i 2bG, pod opieką nauczycieli, mieli wyjątkową okazję odwiedzić dwa zakłady pracy- GSS oraz Polaris. Młodzi ludzie zapoznali się z polityką firmy, warunkami zatrudnienia, wymaganymi umiejętnościami i kwalifikacjami, a także poznać pracę w firmach niemalże „od kuchni”. Młodzież, bowiem, odwiedziła hale produkcyjne, gdzie codziennie, w systemie zmianowym, produkowane są części do samochodów i quadów. Następnie uczniowie uczestniczyli w warsztatach i wykładach, dotyczących, m.in.: ścieżek kariery, dronów, drukarek 3D, automatyki i robotyki. Mogli także poznać działanie samochodu elektrycznego, a nawet zasiąść za jego kierownicą.

Niewątpliwie, dzień zaliczamy do bardzo udanych- było sympatycznie, produktywnie, wesoło i… gorąco! Wizyta w firmach uświadomiła uczniom, iż moment podjęcia decyzji, dotyczącej wyboru szkoły, a co za tym idzie, swojej przyszłości, zbliża się wielkimi krokami…

 rajd 1rajd 3rajd 2

Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr I w Opolu

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Klauzula informacyjna Zgadzam się