W dniu 12.12.2018r. uczniowie klasy 3B gimnazjum  wzięli udział w spotkaniu informacyjno - edukacyjnym pt. "Pasja, kultura, dziedzictwo - przyszłość", zorganizowanym przez Wojewódzki Urząd Pracy. Celem spotkania była m. in. popularyzacja regionalnego i lokalnego dziedzictwa kulturowego, tradycji oraz różnych branż rzemiosła. Spotkanie odbyło się  w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej. W czasie spotkania poznaliśmy opolskich rzemieślników, którzy ze swoich pasji, takich jak drewno, wełna, ceramika, kowalstwo, szycie odzieży uczynili swoje dochodowe źródło utrzymania. Prawie każdy z nich posiada inne wykształcenie niezwiązane z aktualnie wykonywanym zawodem, jednak połączenie pasji i pracowitości przynosi wymierne efekty finansowe. Spotkaniu towarzyszył występ Zespołu Pieśni i Tańca "Opole".
      Na zakończenie wszyscy udaliśmy się na degustację śląskiego kołacza z serem, makiem i jabłkami. Kołacz był przepyszny i nasi uczniowie jedli go ze smakiem.
warsztaty gim 2018art