Capgemini 29 XI 2016art To temat przewodni warsztatów, które odbyły się w ubiegły wtorek w naszej szkole. Na czwartej i piątej lekcji, w sali kopernikowskiej, uczniowie klasy 1f uczący się języka niemieckiego oraz chętne osoby z klas 1e, 1d, 1b i 1a, spotkały się z Panią Nikolą Szywalską, która przygotowała kolejną dawkę informacji o firmie patronackiej Capgemini.
       W pierwszej części spotkania uczniowie poznali konkretne informacje o tym, czym zajmuje się opolski oddział firmy, na jakich stanowiskach można pracować w Opolu oraz co należy do obowiązków pracowników: Asystenta do spraw wsparcia klientów, Specjalisty do spraw wsparcia technicznego, Quality Managera, Team Managera, Incident Menagera czy też Problem Managera. Prowadząca skupiła się głównie na pierwszym szczeblu kariery, czyli zadaniach asystenta, do których należą: redagowanie maili i prowadzenie rozmów z klientami, otwieranie zleceń, pisanie skarg i zażaleń, oddzwanianie do klientów, rozwiązywanie problemów lub zwracanie się do działu technicznego z zapytaniami o najlepsze rozwiązania zaistniałych trudności.
       Po przerwie zebrani uczniowie aktywnie szlifowali swoje kompetencje z języka niemieckiego. Na początek mieli za zadanie - w trakcie czytania przez prowadzącą tekstu Was mache ich in meiner Arbeit? - podkreślić słowa związane z biznesem. Następnie gromadzili i tłumaczyli słownictwo związane z pracą i zawodem. Następnie przeszli do pracy w grupach, mianowicie do przygotowania i odegrania scenek w urzędzie pracy, gdzie urzędnik pytał osobę o: wykształcenie, doświadczenie zawodowe, gdzie osoba już pracowała i jak długo, czym się interesuje oraz na jakim stanowisku chciałaby pracować. Całość w języku niemieckim oczywiście (!), z czym sobie zresztą pierwszoklasiści świetnie poradzili.
Całe spotkanie przebiegło w miłej, przyjemnej oraz twórczej atmosferze.
Następne spotkanie zaplanowano na luty 2017r., jednak już dziś serdecznie zapraszamy!!!
Szkolny koordynator współpracy z Capgemini
                                                                                                                       mgr J. Kruk