Warsztaty, które odbyły się 1 grudnia w budynku głównym Filologii Germańskiej, to kolejny punkt realizacji założeń umowy o współpracy z Capgemini.

Uniwersytet Opolski, podobnie capgemini uo 2016 XIIartjak nasze Liceum, kształci potencjalnych pracowników firmy. Stąd też pomysł, aby nasi pierwszoklasiści, już na etapie szkoły średniej, poszerzali kompetencje językowe oraz zawodowe właśnie na opolskiej uczelni.

Czwartkowe zajęcia były bardzo dobrze przygotowane, zarówno pod względem organizacyjnym, jak i merytorycznym. Studenci Pani mgr K. Gabryel przygotowali dla licealistów ciekawe zadania o tematyce biznesowej. Uczniowie w grupach oraz parach uzupełniali luki w tekstach użytkowych, tworzyli synonimy, nazywali zawody męskie i żeńskie, wszystko to w języku niemieckim oczywiście. Ponadto pisali życiorysy, przygotowywali i prowadzili rozmowy kwalifikacyjne oraz redagowali teksty reklamacji. Poznali też tajniki spotkań biznesowych oraz wskazówki, jak takie spotkania organizować.

Na zakończenie wzięli udział w podsumowującym quizie z wykorzystaniem telefonów komórkowych i strony internetowej „kahott.it”, co wzbudziło ogólne zainteresowanie i pozytywne emocje.

Zdaniem licealistów warsztaty były bardzo ciekawe i można było się sporo nauczyć!

Pani mgr Gabryel zaprosiła nas na kolejne zajęcia w marcu, z których z pewnością skorzystamy!