W górę

foto1

Dwie uczennice naszej szkoły – Wiktoria Szymańska (3aG) i Julia Jurek (2c)
znalazły się w gronie 260 uczniów ze szkół województwa opolskiego, którzy odebrali w  środę 17.10.2018 stypendia marszałka w ramach projektu „Wspieramy najlepszych”. Uroczystość odbyła się w Filharmonii Opolskiej. Stypendium otrzymali uczniowie szczególnie uzdolnieni w zakresie nauk matematycznych, przyrodniczych, informatycznych lub języków obcych. Warunkiem uzyskania stypendium jest średnia ze wszystkich przedmiotów co najmniej 4,8 i bardzo dobre wyniki w grupie przedmiotów preferowanych. Nasze laureatki osiągnęły dużo wyższe średnie niż wymagane minimum!
Gratulujemy Wiktorii i Julii – zachęcamy innych uczniów do podjęcia starań, by takie stypendium osiągnąć w przyszłym roku.
 Stypendium mixStypendium 5

Damian Perz, od września uczeń klasy 1e Publicznego Liceum Ogólnokształcącego Nr I, od 10 lat trenuje w OPOLSKIM KLUBIE TAEKWONDO, pod kierunkiem trenera Łukasza Rewińskiego. Na koncie Damiana już wiele sukcesów, ale na szczególną uwagę zasługuje ostatni z nich na międzynarodowych mistrzostwach w Ostrawie. Damian właśnie reprezentuje Klub na Mistrzostwach Europy w Armenii. Jesteśmy dumni z osiągnięć Damiana!

Damian 2

Damian 1

 

Julia Murza, uczennica klasy 2c, zajęła pierwsze miejsce na Mistrzostwach Miasta Opola
w indywidualnych biegach przełajowych, które odbyły się 25 września 2018 r. 

Julia Murza

Serdecznie gratulujemy Julii i p.Aleksandrze Fabiańczyk!!

W czasie wakacji Ola Jacewicz (3f) zdobyła złoty medal na Mistrzostwach Polski Juniorów, a także brązowy na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w kajakarstwie klasycznym (kanadyjki). Aleksandra odnosi sukcesy nie tylko na polskich akwenach – reprezentuje nasz kraj także w zawodach międzynarodowych. Bardzo nas cieszą sukcesy Oli. Trzymamy kciuki za Jej karierę sportową, wiedząc, jak wielkim wysiłkiem jest pogodzenie nauki z tak intensywnymi treningami i startami. 

Powiedzenia Olu!

Ola JacewiczOla Jacewicz 1 m

Jeden ze startów Oli:

https://www.facebook.com/TheSpiritOfKayak/videos/1679038512204444/?fref=mentions&__xts__%5B0%5D=68.ARBtd36UOsJfYa-4cFu0lkatNW-_10TiBGaj2MVuc3WMgZ8vhNCTzyasZ9s3TvN2MYJWn8PLIOwxsvWWIY0pTUIYbTpua8TWotr34MZ1ADzcaQO4UYHieF1HeJy8v0GA7V1nbC9KlRGwEtAdbcXwwzNZsaheK4OLBOUye7l4oW-ElQ6w4m9VLg&__tn__=K-R

      Na tegoroczną - XX edycję Ogólnopolskiego Przeglądu Poezji „Jesienne debiuty” nadesłano ponad 200 utworów poetyckich. Wśród nich znalazły się wiersze uczniów naszego liceum – Basi Jaskuły i Darka Kucharka.
      Jurorzy spośród uczestników wyłonili sześcioro laureatów oraz dziewięcioro finalistów. Dwojgu uczniom przyznano tytuł Talentu Roku 2017, który premiowany był indeksem na Wydział Humanistyczny KUL.
Jednym z FINALISTÓW
XX JESIENNYCH DEBIUTÓW POETYCKICH
został
DARIUSZ KUCHAREK!!!
     Jego wiersz „Samotność” spodobał się nie tylko jurorom, ale także uczestnikom konkursu, którzy po uroczystej gali podchodzili do Darka, przekazując słowa uznania.
     Nagrodzone wiersze stały się pretekstem do stworzenia bardzo ciekawej miniatury teatralnej pt. „Kulminacja widzeń”, którą zaprezentowali aktorzy Teatru ITP. Wyróżnione liryki znalazły się także w jubileuszowym wydaniu tomiku poetyckiego pt. „W poprzek słów”. Przejmującym przeżyciem było usłyszeć na scenie wiersz Darka, a także zobaczyć Jego pierwszą poważną publikację. Miłym akcentem było także wręczenie laureatom, finalistom oraz ich opiekunom upominków oraz dyplomów.
     Konkursowi patronowali: Związek Literatów Polskich, Wydział Nauk Humanistycznych KUL, Fundacja Fuga Mundi, V Liceum Ogólnokształcące im. M. Skłodowskiej – Curie w Lublinie, Prezydent Lublina, Telewizja Polska-oddział w Lublinie oraz Kurier Lubelski.
       Gratulujemy debiutującemu poetycko Darkowi oraz Jesienne debiuty 2017artJego Rodzicom! Zachęcamy wszystkich do przeczytania wyróżnionego wiersza „Samotność”.

Czytaj więcej...

W dniu dzisiejszym reprezentacja naszej szkoły brała udział w finale Mistrzostw Miasta Opola w piłce siatkowej. Zespół w składzie: Maciej Wdowik, Artur Brocki, Arkadiusz Jarzębski, Radosław Cebula, Piotr Bujnicki, Daniel Barczyk, Hubert Hadała, Kacper Gajda, zdobył tytuł wicemistrza Opola.

Gratulujemy Drużynie i p.Agnieszce Sporin!!!

Siatkówka 2107

 Miłym akcentem na podsumowanie opolskiej edycji Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery 2017  było wręczenie nagród zwycięzcom konkursów.
W jednym z nich pt. ”Jeden dzień w wymarzonej pracy” całe podium należało do uczennic naszego gimnazjum:

zwyciężczynie konkursu 1art

I miejsceMaja Jarmusik (kl. 3b)

II miejsceWiktoria Szymańska (kl. 2a)

III miejsceWiktoria Ułan (klasa 2b)

     Serdecznie gratulujemy!

 

zwyciężczynie konkursu 2art

 

 

 

 

W szkolnym konkursie na stworzenie listu motywacyjnego
„Ja na rynku pracy- moje kompetencje i talenty”

Tydzień kariery laureaci art

I miejsce zdobyli Wojciech Kalus i Damian Perz

II miejsce  zajął Remigiusz Rawza.

 Uczestnikom konkursu dziękujemy, że podjęli wyzwanie

i serdecznie gratulujemy!!!

Szanowni Państwo,
z okazji Dnia Edukacji Narodowej składam wszystkim Nauczycielom oraz Pracownikom niepedagogicznym Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr I w Opolu życzenia satysfakcji z pracy oraz radości w życiu osobistym.

W tym roku kolejni nauczyciele naszej szkoły zostali odznaczeni Medalami za Długoletnią Służbę (medal przyznawany przez Prezydenta RP).

Czytaj więcej...

Uczennica 1b Paulina Hryniewicz została wicemistrzynią Opola, zaś drużyna Dziewcząt LO1 zajęła III miejsce w Mistrzostwach Miasta Opola w sztafetowych biegach przełajowych. Medalowy skład to: Paulina Hryniewicz, Zuzanna Janik, Justyna Mrocheń, Julia Murza, Karolina Nowak, Nikola Peczyńska, Weronika Sulikowska, Klaudia Wakan i Magda Wilga. Nasi Chłopcy też dobrze się zaprezentowali, zajęli piąte miejsce.

Gratulujemy Sportowcom i O2 PRZEŁAJEpiekunom p. Aleksandrze Fabiańczyk i p. Markowi Jagielskiemu.

Przełaje 2017

W dniu 22.09.2017 cztery trzyosobowe zespoły z naszego liceum brały udział w XIV Maratonie Językoznawczym zorganizowanym przez Instytut Filologii Angielskiej Uniwersytetu Wrocławskiego w ramach XX Dolnośląskiego Festiwalu Nauki 2017.
W zmaganiach lingwistycznych, w których brało udział 56 drużyn trzyosobowych, uczniowie naszego liceum zajęli następujące lokaty:
11. miejsce z 48 pkt - Katarzyna Wolska- 2c
                              Grzegorz Michałek- 2c
                              Bartosz Sieheń- 2d
14. miejsce z 45pkt - Izabela Gębica- 2a
                              Katarzyna Smolin- 2e
                              Paweł Maziarz- 2a
19. miejsce z 42pkt - Przemysław Radwański- 3a
                              Katarzyna Andrejszyn- 3b
                              Krzysztof Mika- 3a
22. miejsce z 38pkt- Adam Strzałka- 2e
                              Olga Koszil- 2e
                              Aleksandra Ćwirko- 2e
Wszystkim uczniom gratulujemy osiągniętych rezultatów, licząc na jeszcze lepsze wyniki w kolejnych edycjach Maratonu.
Opiekunem naszych uczniów był mgr Grzegorz Tutak.

Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr I w Opolu

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Klauzula informacyjna Zgadzam się