XXV Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży.

Magdalena Wilga i Nina Łazar zdobyły srebrny medal  w sztafecie 2000m w short tracku a Magdalena Wilga indywidualnie brązowy medal w short tracku na dystansie 500m.

Magdalena Wilga i Nina Łazar

Nasi uczniowie uczestniczyli w etapie okręgowym 50 Olimpiady Języka Rosyjskiego. Oleksii Rubets i Mykhailo Vladymarenko bardzo dobrze się tam zaprezentowali, gratulujemy im i wierzymy, że w przyszłym roku awansują do finału.Dziękujemy za pomoc w przygotowaniu pani Barbarze Adamczyk-Sil :)OJR szkoła 1

W gronie sportowych stypendystów znaleźli się także Mateusz Krzemiński (1a LO) - nieobecny na gali, a także Katarzyna Klimczyk, Patryk Podgórski i Michał Majstrenko (3aG)- oczywiście gratulujemy!!

Brawo Kasiu, Patryku, Michale i Mateuszu!

Stypendyści PG

Odyseja nowe

"OPOLSKIE O PORANKU" gościło naszych uczniów - oglądajcie od 24 minuty!

Drużyna została laureatem Nagrody Ranatra Fusca za Wybitną Kreatywność.

Nagroda Ranatra Fusca za Wybitną Kreatywność to najwyższy zaszczyt w Odysei Umysłu. Przyznawana jest drużynom, które podjęły wyjątkowe ryzyko twórcze lub wykazały się niezwykłą kreatywnością poprzez pomysł, rozwiązanie lub działanie łamiące schematy i daleko wykraczające poza przewidywalne ramy rozwiązania danego Problemu. Otrzymanie Nagrody Ranatra Fusca na etapie Finału Ogólnopolskiego gwarantuje awans na Finały Światowe. Życzymy im tego w Gdyni!!!

11 stycznia 2019r. w Jeleniej Górze odbył się etap okręgowy XXIII Olimpiady o Żywieniu i Żywności.
Uczestnicy rozwiązywali test wiedzy z tematyki - Produkty mleczne - technologia i rola w żywieniu, z gastronomii, z żywności i żywienia.
Naszą szkołę reprezentowała Karolina Nowak z klasy 3B. Karolina zajęła 6. miejsce (na 75 uczestników etapu okręgowego), jednocześnie kwalifikując się do etapu centralnego XXIII Olimpiady o Żywności i Żywieniu.
Karolinie serdecznie gratulujemy sukcesu!!!
Małgorzata Kubat

Miło nam poinformować, że uczeń naszej szkoły Dominik Pientka zwyciężył w finale XXIV Konkursu Wiedzy o Bezpieczeństwie i Higienie pracy w Rolnictwie. GRATULUJEMY

IMG 2258

Maciej Oleksy 1Miło nam poinformować, że uczeń 3a Maciek Oleksy zajął II miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy o Lotnictwie i Przemyśle Lotniczym. Finał odbył się w Instytucie Techniki Wojsk Lotniczych i zawierał pytania z działów: historia lotnictwa i przemysłu lotniczego w Polsce, osiągnięcia sportowe, współczesne lotnictwo wojskowe, współczesne lotnictwo cywilne i przemysłowe i zaplecze badawczo-rozwojowe.

Maćku, wielkie gratulacje!

... To najwyższa pora się dowiedzieć!!!!

W dniach 7.12. – 9.12.2018 już po raz czwarty Akademicki Związek Sportowy w Warszawie organizował turniej zawodów sportowych "Z SKS– u do AZS- u". W finale rozgrywek sportowych brali udział najlepsi zawodnicy i zawodniczki w Polsce, wyłonieni w drodze eliminacji regionalnych, przeprowadzonych w Łodzi, Opolu, Warszawie, Katowicach, Lublinie i Toruniu. Uczniowie rywalizowali w 5 dyscyplinach: koszykówka, piłka siatkowa, futsal, tenis stołowy i ergometr wioślarski.

Nasi uczniowie reprezentowali miasto Opole w koszykówce dziewcząt i ergometrze wioślarskim. Skład naszej drużyny to: Julia Murza, Magda Gawlik, Oliwia Zalińska, Daria Rimpler, Zuza Malinowska, Wiktoria Wojewoda, Julia Bazyli, Weronika Bazyli. Drużyna prowadzona przez Małgorzatę Kuszkiewicz po ciężkich bojach w ogólnej klasyfikacji zajęła IV miejsce. Zabrakło dosłownie kilku punktów, żeby Dziewczyny "wskoczyły" na podium.

Natomiast w ergometrze wioślarskim reprezentowali nas Daniel Słomian, Nina Łazar, Julia Murza, Magda Gawlik i Weronika Bazyli. Najlepszy wynik i złoty medal zdobył Daniel Słomian, który pokonał 1025m w 3 minuty i był bezkonkurencyjny!!!

Grupą opiekowały się Panie Aleksandra Fabiańczyk i Małgorzata Kuszkiewicz. Gratulujemy serdecznie i życzymy dalszych sukcesów w sporcie!!! Jesteśmy z Was bardzo dumni.

złoto Słomianart