W górę

foto1

Dwie uczennice naszej szkoły – Wiktoria Szymańska (3aG) i Julia Jurek (2c)
znalazły się w gronie 260 uczniów ze szkół województwa opolskiego, którzy odebrali w środę 17.10 stypendia marszałka w ramach projektu „Wspieramy najlepszych”. Uroczystość odbyła się w Filharmonii Opolskiej. Stypendium otrzymali uczniowie szczególnie uzdolnieni w zakresie nauk matematycznych, przyrodniczych, informatycznych lub języków obcych. Warunkiem uzyskania stypendium jest średnia ze wszystkich przedmiotów co najmniej 4,8 i bardzo dobre wyniki w grupie przedmiotów preferowanych. Nasze laureatki osiągnęły dużo wyższe średnie niż wymagane minimum!
Gratulujemy Wiktorii i Julii – zachęcamy innych uczniów do podjęcia starań, by takie stypendium osiągnąć w przyszłym roku.
 Stypendium mixStypendium 5
Drodzy Rodzice! Zapraszamy 23 października (wtorek) o 16:30 do sali 112 (1 piętro) na spotkanie z psychologiem z Małopolskiego Ośrodka Edukacji Profilaktycznej, który poruszy niezwykle ważne dla każdego Rodzica tematy:
 
1. Uzależnienie od nowych mediów – Internet, gry komputerowe, telefon komórkowy;
2. Uzależnienie od substancji psychoaktywnych – alkohol, papierosy, dopalacze.
 
 
We wtorek od 17:30 odbędą się również konsultacje z nauczycielami. Zapraszamy!
 

Uwaga, uwaga,

Wszyscy chętni do zaprezentowania swoich talentów wokalno-tanecznych podczas szkolnego koncertu noworocznego, proszę, zgłaszajcie się do pani R.Kosytorz. (Przez cały przyszły tydzień - od poniedziałku do piątku -na każdej przerwie).

Do zobaczenia.

     I było tak, jak się tego spodziewaliśmy... Pięknie, nastrojowo, refleksyjnie, wzruszająco, nostalgicznie, lirycznie... Piękne wiersze, w niezwykłej autorskiej i aktorskiej interpretacji - Barbary Lach oraz Andrzeja Mikoszy z opolskiego Teatru Lalki i Aktora. W tle subtelna muzyka instrumentalna, dzięki której z jeszcze większą mocą wybrzmiały słowa wierszy Dariusza Kucharka i Pani Ireny Boty. I dodatek muzyczny, który wkomponował się w liryczną opowieść - wokalne występy Jessiki Stellmach i Macieja Madzi.
       Zresztą...zobaczcie sami...

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej w naszej szkole miały miejsce dwa ważne wydarzenia - wręczenie nauczycielom wyróżnień Samorządu Uczniowskiego  "Kopernikusy 2018" oraz bezprecedensowe w historii naszego Liceum przedstawienie! Nauczyciele na czele z p. dyr. Bernardą Zarzycką - pod czujnym okiem reżyserskim p. Renaty Kosytorz - przy pięknym akompaniamencie Szkolnej Orkiestry - wystawili przedstawienie "Rzepka" na podstawie utworu Juliana Tuwima.
Oto zapowiedź kolejnych zdjęć, a tu zapis video: https://www.facebook.com/lo1.opole/videos/304726243686465/

Rzepka kolaż art

    Od 1 do 5 października 2018r., tradycyjnie już, maturzyści, wsparci posiłkami przez grupę odważnych drugoklasistów, przebywali na obozie matematycznym w Zakopanem.
    Choć długoterminowe prognozy pogody były pesymistyczne, nadzieja na piękną polską jesień nas nie opuszczała. I… stało się. Stolica Tatr, skąpana w słońcu, zachwycała i onieśmielała swoim pięknem. Dostojeństwo i potęga gór sprawiły, że całki, ciągi, planimetria, okraszone powtórkowymi zadaniami z biologii i sympatycznymi pracami nad motywami literackimi, zostały „oswojone”! A w naszych uszach brzmią słowa S.Brzozowskiego: „Wy nie wiecie co to jest matematyka! Wy myślicie: liczby, liczby! Nie! A ona śpiewa, gra jak kryształ. Cała dusza tonie w dźwięcznym, przejrzystym krysztale!”.
zakopane kola art

Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr I w Opolu wraz z Parkiem Naukowo-Technologicznym w Opolu Sp. z o.o. jest realizatorem projektu pt. „Licealista na rynku pracy – zdobywanie kwalifikacji i kompetencji zawodowych przez uczniów szkół licealnych Miasta Opola”. Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014- 2020.

W załączniku dostępny jest REGULAMIN PROJEKTU

14 października to Dzień Edukacji Narodowej.

 

dzienedukacji

W naszej szkole będziemy świętować w piątek - dlatego w tym dniu lekcje będą skrócone, by o 12:00 spotkać się na uroczystości w sali gimnastycznej. Poniżej rozkład lekcji na 12.10.2018

1

8:00 – 8:35

2

8:40 – 9:15

3

9:20 – 9:55

4

10:00 – 10:35

5

10:45 – 11:20

6

11:25 – 11:55

12:00

Uroczystość w sali gimnastycznej

 

 

 

1

Summer Internship Program in Capgemini

W 2018 r. firma Capgemini zorganizowała Program Praktyk Letnich dla uczniów i studentów. Przez okres 3 miesięcy praktykanci mają możliwość rozwijania się pod okiem ekspertów poszczególnych dziedzin. // 2018 organisierte die Firma Capgemini ein Sommer-Praktikum-Programm für Schüler und Studenten. In den drei Sommermonaten haben die Praktikanten die Möglichkeit sich unter den Augen der Experten zu entwickeln. //

In 2018 Capgemini has organized a Summer Internship Program for students. The three-month internship will give them an opportunity to develop under the supervision of experts in diverse fields.

Oficjalne rozpoczęcie odbyło się 3 lipca w Krakowie, gdzie grupa praktykantów miała okazję poznać pozostałych uczestników programu. Postanowiliśmy wykorzystać swój wolny czas w kierunku odkrywania nowych doświadczeń, które mogą otworzyć nam drzwi do dalszej kariery. Jednym z praktykantów był Marcel, który chciałby Wam przedstawić swoją historię w Capgemini.

2

Witam, nazywam się Marcel i jestem uczestnikiem letnich praktyk Capgemini 2018. Na co dzień jestem uczniem Liceum Ogólnokształcącego Nr I im. Mikołaja Kopernika w Opolu, w klasie lingwistyczno-biznesowej pod patronatem firmy Capgemini. O praktykach dowiedziałem się za pośrednictwem brata, wówczas z moją siostrą zdecydowaliśmy się skorzystać z okazji nabrania nowych kompetencji.

Czytaj więcej...

Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr I w Opolu